Imieniny Imiona

Kaja

Kaja

Kaja – imię żeńskie o niejasnym pochodzeniu. Może pochodzić od zdrobnienia imienia Katarzyna typowego w językach skandynawskich, imienia Karolina lub też wywodzić się ze staronordyckiego słowa Kada oznaczającego “kura”. Wreszcie może być żeńską wersją imienia Kajus.

Imię Kaja znaczy ciesząca rodziców.

Kaja imieniny obchodzi 13 lutego, 9 marca, 22 kwietnia, 30 kwietnia, 15 września, 25 listopada, 31 grudnia.

Znane osoby noszące imię Kaja:

Kaja Danczowska – polska skrzypaczka

Kaja Paschalska – aktorka z “Klanu”; polska piosenkarka muzyki pop

Kaja Paschalska (ur. 25 lutego 1986 w Warszawie) – polska aktorka telewizyjna, znana z roli Oli Lubicz w serialu Klan, oraz wokalistka popowa.

Jako wokalistka zadebiutowała w 2001 płytą Kaja Paschalska (ponad 23 tys. sprzedanych egzemplarzy). W pracach nad albumem pomagali jej m.in. Tony Catania, Mieczysław Felecki, Marek Czapelski i Krzysztof Antkowiak. W 2003 ukazała się jej druga płyta – Kaja 2. Współtworzyli go muzycy znani z grupy Seventeen. Materiał zebrał bardzo dobre recenzje, ale fatalny wybór singli i znikoma promocja spowodowały, że płyta Kaja 2 nie sprzedała się tak dobrze jak pierwsza.

Paschalska została laureatką nagrody im. Anny Jantar w konkursie Debiuty Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2001 za wykonanie piosenki Przyjaciel od zaraz. Za wykonanie tej samej piosenki zdobyła Nagrodę Publiczności na Festiwalu Piosenki Zjednoczonej Europy – Zielona Góra 2001.

Kaja była nominowana w kategorii “Nowa Twarz Fonografii” plebiscytu Fryderyki 2001. W roku 2002 podczas Festiwalu w Opolu Kaja otrzymała Superjedynkę za najlepszy debiut roku poprzedzającego.

Źródło: wikipedia.org

Powrót 16.08.2006.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy