Lifestyle

Galeria Katowicka solidarna z #17milionami

Galeria Katowicka dołącza do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów dedykowanej osobom cierpiącym na mózgowe porażenie dziecięce. Dziś, 6 października 2020, w Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego w geście solidarności z osobami z MPD rozbłyśnie na

Data publikacji: 2020-10-06

Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Galeria Katowicka solidarna z #17milionami

Kategoria: LIFESTYLE

 

Galeria Katowicka dołącza do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów dedykowanej osobom cierpiącym na mózgowe porażenie dziecięce. Dziś, 6 października 2020, w Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego w geście solidarności z osobami z MPD rozbłyśnie na zielono. 

6 października obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. To właśnie z tego powodu Fundacja Kolorowy Świat, od 2015 realizująca Ogólnopolską Kampanię Społeczną #17milionów, podejmuje przez cały październik szereg działań, które mają zwrócić uwagę społeczeństwa na codzienne problemy osób cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce, zwiększając w ten sposób świadomość Polaków na temat przyczyn MPD.

Dlaczego #17milionów? – ponieważ już ponad 17 milionów osób na całym świecie cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, które jest również najczęstszą, przewlekłą przyczyną niepełnosprawności występującą u dzieci. 

Z roku na rok rośnie liczba zabytkowych obiektów i budynków użyteczności publicznej, które w geście solidarności z osobami dotkniętymi MPD podświetlają się na zielono. W tym roku, 06.10.2020 o godz. 19.00, świecić się będą budynki od Szczecina, Gdańska, Białegostoku po Warszawę, Łódź, Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków oraz setki profili społecznościowych osób prywatnych, instytucji i znanych osób publicznych. W akcję zaangażowała się również Galeria Katowicka, który rozbłyśnie na zielono, w ten sposób okazując swą solidarność i zwracając uwagę tysięcy osób na kampanię #17milionów.

Więcej informacji o Kampanii i sposobach zaangażowania się dostępne na: www.17milionow.pl 

A to już wiesz?  Tomografia komputerowa wykryje koronawirusa?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy