Hobby

Pierwsza edycja Race to Racer Caffè Vergnano… czas na Katowice!

Czy można połączyć sportowe emocje z parzeniem kawy? Oczywiście, że tak! 30 listopada w Katowicach odbędą się ostatnie eliminacje do ogólnopolskiego konkursu baristycznego Race to Racer Caffè

Data publikacji: 2019-11-30

Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pierwsza edycja Race to Racer Caffè Vergnano… czas na Katowice!

Kategoria: Hobby

 

Czy można połączyć sportowe emocje z parzeniem kawy? Oczywiście, że tak! 30 listopada w Katowicach odbędą się ostatnie eliminacje do ogólnopolskiego konkursu baristycznego Race to Racer Caffè Vergnano. Uczestnicy powalczą o ekspres Sanremo Cafè Racer o wartości 50 tysięcy złotych oraz kurs jazdy sportowej z kierowcą rajdowym Michałem Kościuszko. Wyścig baristów rozpocznie się o godzinie 10:00 w katowickiej Galerii Szyb Willson. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Wbrew pozorom zrobienie naprawdę dobrej kawy to nie lada wyzwanie. Przygotowanie idealnej filiżanki esspresso czy cappuccino wymaga połączenia wielu umiejętności z różnych dziedzin. Ważna jest m.in. temperatura parzenia, ilość użytej wody, wyważenie proporcji odpowiednio zmielonej kawy oraz aspekt wizualny. O te wszystkie szczegóły muszą zadbać uczestnicy pierwszej edycji konkursu Race to Racer Caffè Vergnano.

Zawody odbywać będą się w wyjątkowej sportowej formule. Bariści zmierzą się w systemie pucharowym. Uczestnicy eliminacji zostaną zestawieni w pary w wyniku losowania. Każdy zawodnik będzie miał za zadanie przygotować 6 wylosowanych kaw. Bariści będą rywalizować w dwójkach, wykonując zamówienia równolegle. Do kolejnej rundy przejdzie osoba, która lepiej i szybciej wykonała zadanie. Jury zwróci uwagę na technikę wykonania i jakość napojów. Ocenie podlegać będzie również czystość stanowiska pracy i sprzętu, uzyskany czas oraz poprawność wydania otrzymanych zamówień. Udział w kwalifikacjach mogą wziąć bariści z całej Polski, niezależnie od marki kawy z którą pracują na co dzień.

Osoby, które zajmą dwa pierwsze miejsca podczas eliminacji w Katowicach, otrzymają prawo do występu w wielkim finale, który odbędzie się w krakowskim Forum Przestrzenie już 14 grudnia podczas Festiwalu Kawy. Dodatkowo zwycięzca kwalifikacji otrzyma ekspres ciśnieniowy Caffè Vergnano Tre Mini oraz komplet dzbanków do spieniania mleka Barista Space.

A to już wiesz?  Szybkie przepisy na wyborne infuzje prosto z Muzeum Polskiej Wódki

Zwycięzca krakowskiego finału Race to Racer otrzyma zaproszenie na kurs jazdy sportowej z kierowcą rajdowym Michałem Kościuszko oraz możliwość bezpłatnego wypożyczenia na okres 24 miesięcy ekspresu Sanremo Cafè Racer o wartości 50 tys. złotych!

Zgłoszeń do eliminacji w Katowicach należy dokonywać mailowo na adres: [email protected] Należy podać imię i nazwisko oraz numer telefonu. Uczestnik otrzyma wiadomość zwrotną potwierdzającą przyjęcie zgłoszenia do konkursu wraz z regulaminem wydarzenia. Udział w konkursie jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy